Renata Zabawa

Dyplomowana Naturoterapeutka

Naturoterapia to nie tylko szansa na zdrowie, to także możliwość odkrycia piękna, harmonii i spokoju, które natura oferuje nam bezinteresownie.

Blog

Metoda Domancica

Powstała ponad 35 lat temu. Jest to metoda przebadana naukowo i medycznie ,m.in. w Instytucie Onkologii w Lublanie-zespół naukowców obserwował wpływ bioenergii na najbardziej złośliwe tkanki rakowe, które poddane metodzie na ich oczach eksplodowały i rozpadały się . ( więcej na Klinikazdrowie. Jako dowód naukowy można przedłozyc także badania kliniczyczne przeprowadzane na Uniwersytecie w Izraelu i USA wpływu bioenergii na węglany wapnia w roztworze wodnym, w probówce krzemowej. Pod wpływem działania metody tworzyły się „żywe” kryształy, kwiaty,róże, liście,itd. Ponadto w Instytucie Jozefa Stefana w Lublanie badane są także inne fizyczne efekty działania bioenergii.

W 1984 roku w Zagrzebiu Z. Domancic zgodził się na naukowe sprawdzenie efektywnosci swojej metody u chorych ze zgorzelą cukrzycową. Gangrena to ciężka, poważna i w klasyfikacji medycyny akademickiej nieuleczalna choroba. Poza tym jest wiele publikacji naukowych oraz książek -ostatnia napisana przez lekarza medycyny , kardiochirurga R. Starc- „Leczenie bioenergią według metody Zdenko Domancica”

Jak działa bioterapia?

pobudza dopływ krwi do kazdej komórki ciała ( ten proces nazwany jest uzdrawianiem)

-przywraca prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego- pobudzony przepływ energii, z prawidłową zawartoscią informacji wzmacnia inteligentny system samoleczenia ciała.

Na czym polega ?

polega na doprowadzeniu ciała do równowagi, kiedy energia w naszym ciele jest zbalansowana i równomiernie otacza nasze ciało fizyczne- jesteśmy zdrowi, ale jeśli wystąpi nierównowaga, wtedy zaczynamy chorowac.Balansowanie bioenergii ciała przez terapeutę opiera się na podstawowym prawie fizyki -wyzszy potencjał wpływa na potencjał niższy. Terapeuta Metody Domancica nie uzywa swojej energii – jest przekaznikiem bioenergii- tak jak masażysta ma technikę masażu, tak terapeuta odpowiednim układem rąk przywraca homeostazę organizmu. Ta energia zawiera wszystkie informacje, których potrzebuje nasze ciało, żeby wyleczyc samo siebie. W ten sposob bioterapeuta, jak mechanik dostarcza narzędzia, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu immunologicznego i ciało zaczyna leczyc samo siebie, u niektórych pacjentów już w 24 godz. od rozpoczecia kuracji w pełni mobilizuje się cały układ i organizm sam rozpoczyna walkę z chorobą

Podstawowe cechy metody:

·         naturalna

·         naukowo potwierdzona

·         sprawdzona w praktyce

·         zorganizowana

·         efektywna ( działa na wszystkie żywe organizmy, na ludzi,zwierzęta i rośliny )

·         prosta i tania

·         nieszkodliwa i nieinwazyjna

·         nie ma efektów ubocznych

·         bezpieczna

·         komplementarna ( metoda Z. Domancica nie stanowi zamiennika dla medycyny akademickiej, lecz jest uzupełnieniem leczenia)

·         brak efektu placebo lub autosugestii ( jest bardzo skuteczna w przypadku uzdrawiania zwierząt)

·         terapie przeprowadzane są obowiazkowo przez co najmniej 4 kolejne dni, 1x dziennie (15-30 min. )


W mojej pracy stosuję własną, starannie wypracowaną metodę, która pozwala mi na indywidualne podejście do każdej osoby.

Umów się na konsultację:

Pamiętaj, że nie jesteśmy tu po to, by Cię leczyć – jesteśmy po to, by nauczyć Cię jak powrócić do stanu równowagi organizmu, w którym on sam siebie uzdrawia i regeneruje oraz jak ten stan podtrzymywać. Jesteśmy gotowi dzielić się z Tobą swoją wiedzą o zdrowiu i mechanizmach działania ludzkiego organizmu, a także o profilaktyce, która zapewni Ci wspaniałe samopoczucie fizyczne i psychiczne. naturLOVE